Морський окунь – вам обов’язково потрібно його спробувати! Ця риба по праву належить до топ найсмачніших і найкорисніших риб, що мешкають в морях і океанах.
У природі відомо кілька видів морського окуня і може виростати в довжину від 15 см до 1 метра, при вазі від 1 до 15 кілограмів. За своєю формою і зовнішнім виглядом має схожість з річковим окунем. У цієї риби є досить гострі плавники, уколи від яких довго заживають.
Полюбляє знаходитися на глибині 100 – 500 метрів. Його основний ареал проживання – це північні широти Тихого і Атлантичного океанів. Виловлюють в промислових масштабах протягом усього року.
Поживний склад.
У м’ясі морського окуня є всі необхідні корисні речовини, для нормальної життєдіяльності людини.
Містить:
- Фосфор, магній, йод, хром, кальцій, цинк, мідь, сірка, кобальт, хлор, залізо, калій, марганець та інші корисні речовини.
- А, В, С, Д, Е, РР.
- Жирні полікислоти Омега-3.
- Таурин і протеїн.
У 100 грамах морського окуня міститься 18,2 г білків і 3,4 г жирів, при цьому вуглеводи відсутні взагалі.
Корисні властивості.
З точки зору медицини, корисні властивості окуня досить великі і їх неможливо переоцінити. Наявність жирних кислот Омега-3 дозволяє нормалізувати процес обміну речовин, а також забезпечити підтримку організму в разі передумов до захворювань нервової системи, серцево-судинної системи, знижуючи при цьому рівень холестерину в крові. Бажано вживати в їжу морського окуня людям з підвищеним артеріальним тиском, а також людям з підвищеним рівнем цукру в крові.
- Таурин, який знаходиться в м’ясі риби, сприяє активізації росту клітин і перш за все, молодих і здорових, покращуючи обмінні процеси. Вітамін В12 справляє позитивний вплив на синтез ДНК в організмі людини.
- Вживання в їжу морського окуня сприяє поліпшенню стану шкіри і волосся, крім цього, заспокоюється нервова система.
- Медицина рекомендує вживати в їжу морського окуня багатьом категоріям людей, в тому числі вагітним жінкам, дітям, підліткам і літнім людям.
Протипоказання.
Протипоказань, як таких, практично не існує, хіба – що особисті непереносимості морепродуктів. Крім цього, людям, що страждають на пріосінкразію, так само заборонено вживати в їжу морського окуня.
Як обирати:
- Слід зупиняти свій вибір на тушках яскраво-червоного або рожевого кольору, при цьому, під лускою повинна виднітися біла шкіра.
- Заморожена тушка повинна мати акуратний зовнішній вигляд, без слідів повторної перезаморозкі.
- Іноді можна зустріти, як продавці намагаються видати філе більш дешевої риби, такої як хек, за філе дорогого морського окуня. Але м’ясо цих риб легко відрізнити візуально: у морського окуня м’ясо має чистий білий відтінок, а у хека м’ясо з жовтизною.
В нашому МАЗАЗИНІ ви можете замовити морський окунь високої якості.